Golf na Olimpiadzie

To historyczny moment gdy po 112 latach golf jest ponownie dyscypliną olimpijską. Wcześniej mogliśmy oglądać golfa w Paryżu w 1900 roku oraz w St. Louis w 1904 Międzynarodowa Federacja Golfa IGF zapewnia że każdy kontynent będzie miał swojego reprezentanta.

Format gry

Zawodny będą rozegrane na 72 dołkach. Cztery rundy zaplanowane w ciągu czterech kolejnych dni rozgrywane będą zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Wyniki będą kumulowane z rundy na rundę. Zawodnik z najniższym wynikiem wygrywa. W przypadku remisu na pierwszym drugim lub trzecim miejscu będzie decydował play-off lub play-offs.

Pole golfowe Olympic Golf Course zaprojektowane przez  Gil Hanse na którym zostaną rozegrane turnieje zostało zbudowane w Reserva de Marapendi w Barra da Tijuca.W całości sfinansowane z prywatnych funduszy. Obiekt posiada miejsca dla 15 000 widzów. W skład pola wchodzą dwa sztuczne jeziora oraz szereg innych przeszkód które uatrakcyjnią zmagania najlepszych golfistów świata którzy będą walczyć o olimpijskie złoto w dniach 11-20 sierpnia 2016

Po igrzyskach polem będzie zarządzać prywatna firma wspólnie z władzami miasta Rio. Cały kompleks  będzie dostępny publicznie przez co najmniej 20 lat. Celem jest promowanie golfa w Brazylii .

.

Projekt pola