Hosting UNIX

Hosting UNIX obejmuje maszynę skonfigurowaną na platformie UNIX, która jest systemem operacyjnym dla wielu użytkowników, przeznaczonym głównie dla serwerów i zaawansowanych użytkowników. UNIX zapewnia podstawową architekturę systemu operacyjnego dla wielu firm open source, takich jak Solaris (Sun Microsystems), Linux (GNU) i inne. Jeśli chodzi o hosting, wybór alternatywy hostingu UNIX ma swoje zalety i wady.

UNIX istnieje od lat i był językiem wybieranym przez użytkowników komputerów midframe. Windows faktycznie skopiował technikę konwencji nazewnictwa plików UNIX podczas tworzenia systemu Microsoft Windows.

Hosting UNIX jest tańszy niż hosting Windows. Ponieważ większość hostów internetowych korzysta z bezpłatnej wersji UNIX (takiej jak Linux), nie muszą rekompensować ogromnych kosztów ogólnych, które masz w dowolnym systemie operacyjnym Windows. Oszczędności przekazywane są klientom. Ponadto ci, którzy korzystają z hostingu UNIX, zazwyczaj otrzymują bezpłatne narzędzia i aplikacje, które zostały napisane głównie dla społeczności UNIX. Ponieważ hosting UNIX jest „systemem otwartym”, jego kod źródłowy jest publicznie dostępny za darmo na różnych stronach internetowych.

Pozwala to programistom internetowym pracującym dla różnych firm i do różnych celów na szybkie dodawanie szybkiego tworzenia aplikacji. W rezultacie ulepszenia przychodzą szybko, a problemy są szybko rozwiązywane.

Główną wadą korzystania z hostingu UNIX jest to, że Twój dostawca może zezwalać na dostęp do Twojego konta tylko przez Telnet lub SSH. W rezultacie musisz mieć silną praktyczną znajomość poleceń systemu UNIX, aby dostosować je do swoich wymagań. Możesz spędzać dużo czasu na nauce podstaw, zanim będziesz mógł korzystać z darmowych zalet hostingu UNIX, ale nauka języka UNIX wcale nie jest taka trudna.

Rozważając system operacyjny UNIX i hosting UNIX, musisz wziąć pod uwagę własne możliwości techniczne. Następnie spójrz na specjalne funkcje oferowane przez każdy system i firmę hostingową w świetle dostępnej technologii i – czasem ważniejsze – Twojego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *